Červen 2012

Pět měsíců a pár týdnů

23. června 2012 v 3:12 | T* |  Mé americké záležitosti
Zaznamenala jsem poptávku po novém článku, tak jsem se přemohla a začala psát. Mimiňák (pracovní název BUBU- a propo,je to jediné jméno, na které slyší, tak se se Cinny-jeho mamkou- obáváme, že budeme muset změnit jméno v rodném listě) roste a přibírá, je s ním také větší sranda, směje se tak krásně, že zapomínám jak byl uřvanej, když byl malej. Teda, skoro zapomínám, protože mi to včera připomněl. Prostě asi neměl den. Myslela jsem, že odpadnu... Možná se opakuji, ale termín Mateřská "dovolená" určitě vymyslel chlap. Tohle je vojna! A to jsme na to dvě (pracovní název pro mě je HITLER... dělám veškerou špinavou práci - stříhání nehtů, odnaučování dudlíku, podávání léků,a pod., někdy jsem drsná, ale je to ku prospěchu věci. Cinny je STALIN... ze začátku byla mírná, jako každá máma... ale učí se ode mě rychle. Prostě si ten skřítek nemůže dělat co chce. Pak to vypadá tak, že sedíme na gauči a "čumíme do blba" a hádáme se, kdo sáhne pro ovladač a pustí aspoň telku... jo, tohle je únava!!) Proto nechápu moje kamarádky ze školy, které stihly už i tři děti... HOLKY, pro mě jste hrdinky. :D
Cinny je skvělá ženská, věřím, že je to jedna z nejlepších hostmom, co si AUpair může přát. Koupila nám teď kolo, je to oldschool, u nás by na mě lidi koukali divně, na čem to jedu, tady jsou tato kola oblíbená.. je to takový to výletní kolo s košíkem na řidítkách ... když na něm Cinny jede, vypadá jak z filmu Čaroděj ze země OZ.

Tím se dostávám k prvnímu postřehu:
Lidé u nás strašně moc sledují své okolí...(rozuměj, ne přírodu)
Víte jak se říká "Co oči nevidí, sousedka napoví" a to je přesně ono! Lidé místo toho, aby koukali na ptáky, hory, kytky, svět... sledují ostatní- co má kdo na sobě, jak kdo vypadá. Vyžívají se v tom, že ukazují na "hovna" na hlavách jiných, aby to jejich nebylo vidět... Je to smutné. Tady je to jedno. Lidé si vás nevšímají a pokud ano, není to vidět. Pokud někoho míjíte na ulici, tak se na vás usmívá a pozdraví, občas se zeptá, jak se máte (sice je to jen zdvořilostní otázka,takový pozdrav) i tak vás to potěší.
Ve frontách u kasy lidé nemlaskají, nepoklepávají prsty, když vám trvá déle, než se načte karta...

Plno lidí u nás v ČR říká "No, jo Amíci, ti zase musí být v něčem extra" a podobný kecy, kydy hloupý... Bože lidi proberte se, kdo z vás tu byl, že může říci, jací Američané jsou?... Ano, kriminalita je tu vyšší, než u nás - SAMOZŘEJMĚ je tu také uplně jiné složení lidí... a taky jich je mnohem více.
Také jsou tu lidí zvyklí žít jinak. Američané hodně pracují, některé věci, které jsou u nás samozřejmostí a zadarmo se tu platí, takže pochopitelně to tak musí být. Na rozdíl od nás, co tu zaplatíte, to dostanete... služby jsou poměrně dobré a pokud nejste spokojeni, máte právo chtít peníze zpět. Na potravinách musí být veškeré info o tom, co je uvnitř, pokud to tam není, výrobek se stahuje z prodeje. Vtipy o tom, že na mikrovlnkách je NOTE: nevkládat kočku... a pod., nemůžu potvrdit, ještě jsem žádnou takovou poznámku neviděla... Tím se dostávám k dalšímu postřehu.

Jsou Američané hloupí?

Já nevím, jsou? U nás v ČR jsou někteří tak vzdělaní, že na 100% můžou říci, že ANO. Tito lidé tu určitě sami dělali průzkum (s více jak 300 milióny obyvatel to určitě trvalo nějaký pátek). Plno z těchto lidí se ohrazuje: "Vždyť ani neví, kde je ČR" :D a tím se ptám já? A proč by to měli vědět? A propo, oni to vědí moc dobře, plno z nich procestovalo velkou část Evropy... Praha je pro ně jedno z nejkrásnějších měst na světě. Znám tu i lidi, co byli po revoluci na koncertě ROLLING STONES v Praze a znají HAVLA! Kdo z vás dokáže vyjmenovat všech 5O států USA?.. Nebo alespoň přibližně popsat, kde leží stát- třeba jako OHIO? a nebo Dagestán?...ať nemusíme tak daleko... Jestli ono to není stejné, jako u toho vzhledu... vzdělanost českého národa upadá, tak budeme dělat, že my nic, a že Amíci jsou hloupí.

Pokud určujete stát a jeho obyvatelstvo podle prvních představitelů, jejich výroků a úletů, podle celebrit... tak jste nejen, že směšní, ale i omezení... Zkuste se na chvíli zamyslet, a podívat se z takové nadřazenosti na náš stát.... Kdyby někdo měl určit, jací jsme my... Tak jsme na tom momentálně dost bídně s milióny v krabici od vína, přepisováním mat. vysvědčení a pod...

Nemusíte se mnou souhlasit. Plno lidí tu bylo a přijelo zpět do ČR se špatnými zkušenostmi. USA není dokonalý stát. A který je?
Je tu nádherná příroda, lidi jsou jiní, potkáte tu plno národností. Pokud pro vás USA není, je to jen proto, že nechcete poznávat nové, jste rádi doma a máte v oblibě svoje jistoty. Pokud jste otevření, tolerantní a máte rádi poznávání, USA je jeden z nejlepších států jak na jednom místě potkat téměř celý svět.