Prosinec 2011

Vízový pohovor

27. prosince 2011 v 1:12 Vízový pohovor
Vízový pohovor je něco jako maturita - strašně se toho bojíte a nakonec je to pro mnohé fraška. I já jsem se bála. Od agentury obdržíte plno pokynů, ale i tak jedete s pocitem, zda-li máte všechno.
Nejdříve vyplníte dotazník na stránkách ambasády, je sice v angličtině, ale pro ty, co chtějí odcestovat do USA jako AU PAIR, by to měla být hračka, a pokud ne, tak google translator to jistí. Na otázky typu "Jste členem nějaké teroristické organizace?" je ve všech případech lepší odpovědět "No" Smějící se
Ještě před dotazníkem obdržíte na svém Aupairroomu speciální kód, který se pak v on line dotazníku vyplňuje. Trvalo asi 14 dnů, než se mi vygeneroval - Amíci mají na vše dost času, takže není třeba plašit. Až tam bude a agentura vám oznámí, že vám již zaslala balíček dokumentů, které vystavila americká strana, tak můžete začít vyplňovat. Po vyplnění stačí vytisknout, dát dohormady seznam dokumentů (Ne všechny budete potřebovat, jak jsem na místě zjistila, ale je lepší mít s sebou vše), objednat si termín, zaplatit 200,- kč za kurýrní službu (a propó, dáte 200,- kč za to, že vám pas, ve kterém pak bude vízum, pošlou poštou, která to předá komukoli, kdo u vás otevře dveře, což mě trochu zarazilo) a už jen čekáte. Měla jsem štěstí, do Prahy jsem dojela včas a ambasádu jsem také poměrně dobře našla (je to ulice, kde je hodně policistů kontrolujících pomocí zrcadel podvozky aut Úžasný). Přijdete před vrata, kde jsou dva příjemní pánové v černém. Ti si vás vemou stranou a poprosí o vyndání veškeré elektroniky od nabíječky po mobily,MP3 a pod. Když vejdete dovnitř, všechno tohle odevzdáte k úschově, potom sundáte bundu odložíte kabelku/tašku a projdete kontrolou jako na letišti. Doporučuji si nebrat nic kovového a sundat veškeré stříbro, které běžně nesundaváte. Také se vám totiž může stát, že vám z neznámých důvodů oteče prst, a prstýnek nelze sundat. Na rady pána v černém, že se prst uřízne, jsem ani nereagovala- měla jsem co dělat, abych nezkolabovala, že to prostě nesundám. Po několika minutách zápasení Já versus Prstýnek (0:1) mě s úsměvem pánové poprosili, ať nacouvám do těch mantinelů tělem s rukama před sebou, a pak ať tam strčím jen ruce. Když se ujistili, že to opravdu dělá to stříbro na ruce, nechali mě jít. Doporučuji také kvalitní antiperspiranty, a nebo antidepresiva, někdo by se mohl zapotit. Vylezete schody, dáte se doprava a přijdete k přepážce 1 nebo 2. Paní za sklem mluví česky, odevzdáte vše, co bude potřebovat (Pas,obálku,formuláře od agentury apod.), zaplatíte 140 dolarů(v českých podle momentálního kurzu) a jdete si sednout. Po nějaké době se v amplionu ozve vaše jméno. Volající je většinou Američan(ka) - svoje jméno jsem skoro nerozumněla. Byla to ale moc milá paní, která mě česky přivítala, a pak přešla do angličtiny. Žádné složité otázky nečekejte. Ptala se na to, kolik budu mít dětí, a kde přesně budu, pak zda-li jsem už byla v USA a pod. V případě, že se rozhodne vám vízum vydat, popřeje hezký pobyt v USA a řekne vám, že do tří dnů pas s vízem přijde právě tím "kurýrem"(v mém případě poštou). A tím to končí. Vízum pro au pair je prý jen formalita. Nestává se, že by někomu vízum nedali. Může se jen stát, že máte něco špatně vyplněno. Ale když to zvládl plašan jako já, tak to zvládne každý.
Už mám i svůj letový plán, čekala jsem odjezd 22.1., ale o den si to tu prodloužím. Takže 23.1. v 8.20 (při mém štěstí bude sněhová kalamita a nepoletí se nikamSmějící se )